اخبار تیم امید هیمالیانوردی استانهای تهران و البرز

 

پایان تلاش بر روی قله 7343 متری مومهیل سار

 

 امروز شنبه ۲۸ مرداد ماه ۹۱ (۱۸ آگوست ۲۰۱۲) براساس آخرین تماس با سرپرست تیم های مشترک امید هیمالیانوردی بانوان و آقایان استان های البرز و تهران با خبر شدیم؛ اعضای تیم های امید هیمالیانوردی، پس از سه شب مانی در کمپ ۲ پیشرفته در ارتفاع ۶۱۰۰ متری و در پی بارش های شدید برف و ریزش های مکرر بهمن که موجب از بین رفتن بخش هائی از ثابت گذاری مسیر تا ارتفاع حدود ۶۵۰۰ متر گردید، در نهایت با تصمیم کادر سرپرستی اقدام به جمع آوری کمپ ها نموده و هم اکنون همگی در صحت و سلامت کامل در کمپ اصلی قله مومهیل سار به سر می برند.

هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران ضمن تبریک این تلاش ستودنی، برای همگی این عزیزان از خداوند بزرگ سلامتی و موفقیت در همه مراحل زندگی آرزو می نماید.

قله مومهیل سار به ارتفاع ۷۳۴۳ متر به عنوان ۶۴ امین قله مرتفع دنیا محسوب میشود و در Hisper Muztagh در منطقه قراقروم پاکستان واقع شده است. اولین صعود توسط تیم انگلستان در سال ۱۹۶۴ صورت گرفته و همچنین صعودهای دیگری توسط تیم های آمریکا، ایتالیا و ژاپن روی این قله انجام شده است. بیش از یک دهه است که هیچ صعودی بر روی این قله صورت نگرفته و امسال نیز تیم ایرانی، تنها تیم حاضر در کمپ اصلی این قله بوده است.

 منبع : سایت هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی استان تهران

/ 4 نظر / 34 بازدید
reihan

khosh be haletoon

دامون

درود و خسته نباشید به حسین عزیز و تمامی بچه های تیم .

محمدحسین بیجاری

درود به همه این تلاشگران