دره حسنجون - طالقان

جمعه 10 شهریور 1391
تور بازدید از روستای زیبای حسنجون در طالقان
سرپرست برنامه : آقای شهرام فرد باران
شرکت کنندگان : 22 نفر
 
یکی از معروفترین گلگشت های طالقان  مسیر پیاده روی روستای حسنجون می باشد ، بارزترین ویژگی این مسیر زیبا وجود درختان گردو وسیب درحاشیه جویبار آن در تمام طول مسیراست.
این برنامه با حدود 30 دقیقه تاخیر با حرکت از ترمینال شهید کلانتری کرج با یکدستگاه مینی بوس  ساعت30 6 صبح جمعه10 شهریور  آغاز شد. پس از سوار کردن مسافرین مسیر به سمت طالقان آغاز شد  .
اولین ایستگاه ما بالای سد طالقان در یک محیط زیبا وآرام  بود که صبحانه را هم آنجا خوردیم. بعد از صرف صبحانه در کنار یکدیگر گروه به سمت روستای حسن‌جون ادامه مسیر داد و حدود ساعت 10.30 با رسیدن به محل مورد نظر از ماشین  پیاده شده و از قسمت بالای روستا  پس از یک پیاده‌روی سبک با عبور از کوچه باغ­های روستای حسن‌جون، به سمت رودخانه پایین رفتیم . هر لحظه باید برای این طبیعت زیبا خداوند را شکر گزار باشیم. هر طرف را که نگاه می کردیم سبز بود . واقعا مناظر دیدنی و آرامش بخشی بود. گروه ما خیلی خوب و راحت و مثل هیشه پشت سر هم مسیر را طی کردن تا به یک درخت بزرگ گردو که فضایی باز وبزرگ برای استراحت داشت رسیدیم، وجایی برای مستقر شدن آماده کردیم . سپس با دوستانی که آمادگی بیشتری داشتند حدود 1.5 ساعت دیگر در کنار رودخانه و باغها جلو رفتیم و از دیده طبیعت زیبا لذت بردیم . بعد از بازگشت به پیش بقیه دوستان ناهاررا صرف کرده  و حدود ۲ ساعت آنجا استراحت کردیم. مسیر برگشت ما ازپایین  مسیر رفت در کنار رودخانه و قسمتی از مسیر در داخل کوچه های روستا بود که باعث شد مناظر زیبا تری را هم ببینیم و ساعت 5 سوار ماشین شدیم .
به دلیل ترافیک شدید در طالقان واتوبان وقتی به ترمینال رسیدیم  ساعت حدود 30 :8
 بود.
/ 1 نظر / 55 بازدید
sosansaba

با سلام روستای حسنجون واقعا" زیباست3بار با گروهمون رفتیم . ای کاش عکسای این منطقه زیبا رو می ذاشتین.